2018 Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı iki defa yapılacak ve bir çok iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli adayı sertifikasını almak veya sertifikasını yükseltmek için bu sınava girecek.

2018 yılı İsg Sınavı Ne Zaman

ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre 2018 yılındaki isg sınavları 20 Mayıs 2018 ve 15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak. Sonuçlar ise 12 Haziran 2018 ve 10 Ocak 2019 tarihlerinde açıklanması planlanmaktadır.

2018 1. Dönem Sınav Başvurusu Ne Zaman ?

2018 yılında yapılacak ilk sınav için başvurular 05 Nisan – 12 Nisan 2018 tarihleri arasında ÖSYM’ye yapılmalıdır. Ancak sınav başvurusu yapabilmek için 19 mart 2018 tarihine kadar eğitim ve staj işlemlerinin tamamlanması gereklidir.

Sınava giriş şartları hakkında detaylı bilgiyi Bakanlık tarafından yapılan duyurudan öğrenebilirsiniz.

2018 2. Dönem Sınav Başvurusu Ne Zaman ?

2018 yılı 2. dönem sınavı başvuruları ise 31 Ekim – 7 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınava girebilmek  için Bakanlık tarafından açıklanacak kılavuza göre eğitim ve staj işlemlerinin tamamlanması gereklidir.

İsg Sınavlarına Nasıl Çalışmalıyım ?

İş sağlığı ve güvenliği sınavlarında en önemli kaynak güncel mevzuat yani kanun, tüzük ve yönetmeliklerdir. Bunların yanında son dönemde güncel konulardan da bir kaç soru çıkmaktadır. Sınava çalışırken öncelikle güncel mevzuat, daha sonra geçmiş yılların soruları ve örnek sorular çözülmelidir.

Tavsiye Yazı: İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına Nasıl Hazırlanılır ?

1.094 ABONE ARASINA KATILIN

Tavsiye Yazı:  Ofis Koltuğu Nasıl Olmalıdır ?

E-posta adresiniz hiçbir kişi ve kurumla paylaşılmayacak ve isgnedir.com dışında bir gönderim için kullanılmayacaktır.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları, örnek dokümanlar, İSG dünyasından yenilikler ve haberler için e-posta grubuna abone olabilirsiniz !

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşın, arkadaşlarınızı da bilgilendirin.

Kimler Neler Demiş?

Bir Yorum Yazın

  Subscribe  
Bildir