kaymaz zemin
iş güvenliği uzmanlığı

2021 Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavları

Her yıl iki defa yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı bir çok iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli adayının hazırlandığı bir sınav. Ancak covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılında sınav sayısı ve tarihleri değişebilir.

2021 yılı İsg Sınavı Ne Zaman


ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre isg sınavları Mayıs ve Aralık aylarında yapılıyor. Sonuçlar ise Haziran ve Ocak ayları içinde açıklanıyor.

Ancak koronavirüs nedeniyle meydana gelen pandemi süresinde 2020 yılı mayıs sınavı ileri tarihlere ertelendi. Ayrıca sosyal mesafe nedeniyle salonlarda sınav yapmanın riskli olması, isg sınavı tarihlerini daha da belirsiz hale getiriyor.

2021 Sınav Başvurusu Ne Zaman ?

Sınav başvuruları Nisan ayı içinde ÖSYM tarafından belirlenene tarihler arasında yapılıyordu. Ancak 2021 sınav tarihi henüz belli olmadığından başvuru tarihleri için de tarih vermek imkansız.

Sınava giriş şartları hakkında detaylı bilgiyi ÖSYM ve bakanlık tarafından yapılan duyurulardan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sitemizin e-posta grubuna abone olarak sınavlar hakkında yaptığımız duyuruları takip edebilirsiniz.

İsg Sınavlarına Nasıl Çalışmalıyım ?

İş sağlığı ve güvenliği sınavlarında en önemli kaynak güncel mevzuat yani kanun, tüzük ve yönetmeliklerdir. Bunların yanında son dönemde güncel konulardan da bir kaç soru çıkmaktadır. Sınava çalışırken öncelikle güncel mevzuat, daha sonra geçmiş yılların soruları ve örnek sorular çözülmelidir.

Tavsiye Yazı: İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavına Nasıl Hazırlanılır ?

E-posta listesine abone olun
İş sağlığı ve güvenliği alanında gelişmeler, haberler ve bültenler e-posta adresinize gelsin.
İstediğiniz zaman listeden çıkabilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsiniz
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size daha iyi hizmet sunmak için "çerezleri" kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin verdiğini kabul etmiş sayılıyorsunuz. TamamDaha Fazla Bilgi