İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

Türkiye’de her yıl 4-10 mayıs tarihleri arasında iş sağlığı ve güvenliği haftası düzenlenmektedir. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler ile ülkemizde “İş Sağlığı ve Güvenliği” bilincinin geliştirilmesi ve iş kazalarını önlemeye yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunulmaktadır.

Bu yıl iş sağlığı ve güvenliği haftası nedeniyle 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı düzenlenecektir. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen İTÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Günleri de haftanın anlam önemine uygun etkinliklerden birisidir.

İTÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Günleri

İTÜ Ayazağa Kampüsü Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Remzi Ülker Konferans Salonunda düzenlenecek olan İTÜ İSG Günleri organizasyonu 16 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

İş sağlığı ve güvenliği, diğer yılda bir gerçekleştirilen veya kutlanan organizasyonlar gibi sadece o hafta hatırlanan bir kavram olmamalı, her gün her an aklımızda olmalıdır. İş kazaları ve iş ortamındaki sağlık riskleri, işin yapıldığı her an bizleri tehdit etmektedir ve önlemleri kapsamlı olarak yılda 1 haftada konuşmak son derece yetersizdir.

1.128 ABONE ARASINA KATILIN

E-posta adresiniz diğer kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları, örnek dokümanlar, İSG dünyasından yenilikler ve haberler için e-posta grubuna abone olabilirsiniz !

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir