Mart 2017 Aylık İSG Bülteni

Artık aylık olarak ülkemizdeki iş sağlığı ve güvenliği gündemi ile birlikte isgnedir.com’daki gelişmeleri içeren bir bülten hazırlayacağız.

İlk aylık bültenimiz Mart 2017 ile birlikte başlıyor. Bu ay sadece iş kazaları ve sitede yayınlanan yazıların yer aldığı bültende ilerleyen dönemlerde iş güvenliği ve sağlık ile ilgili önemli gelişmeler ve haberlere de yer verilecek.

Mart Ayında Neler Oldu

Tüm ülkede zor geçen kış aylarının ardından baharı karşılamaya hazırlandığımız bu günlerde iş kazaları hepimizi üzmeye devam ediyor.

Görsel guvenlicalisma.org adresinden alınmıştır.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin hazırladığı rapora göre Mart ayında en az 148 kişi iş kazaları nedeniyle hayatını kaybetti.

Bu kazalardan çoğunun trafik ve servis kazaları olması bizlere trafikte ve araçlardaki güvenlik önlemlerini tekrar sorgulamamız gerektiğini hatırlatmalıdır. Sitemizde de bu konuda bir yazı yayınlanmıştı; Karlı ve Buzlu Yollarda Güvenli Araç Kullanma Yöntemleri

Trafik kazalarının haricinde düşme nedeniyle meydana gelen kazalar da ölüm ve yaralanmalara yol açıyor. Özelikle yüksekten düşme ve aynı zeminde yani yürürken düşme olaylarına mutlaka önlem almak gerekiyor. Bu konularda da sitemizde daha önce yayınlanan yazılara bir göz atabilirsiniz ; Kaygan Zeminlerde Alınacak Önlemler ve Yüksekte Çalışma Yaparken Alınması Gereken Önlemler

Mart ayında isgnedir.com’da iki yeni konuya yer vermek istedik. Bunlardan ilki acil durumlar ve doğal afetler için çok önemli olan tatbikatlar. Diğeri de sürekli yakınımızda olan ancak varlığından habersiz olduğumuz tehlike radon gazı. 10 dakikanızı ayırıp bu yazıları da okumanız mutlaka faydalı olacaktır.

Gelecek aylarda bültenlerin e-posta adresinize gelmesini istiyorsanız abone olun.

1.061 ABONE ARASINA KATILIN

E-posta adresiniz hiçbir kişi ve kurumla paylaşılmayacak ve isgnedir.com dışında bir gönderim için kullanılmayacaktır.

Tavsiye Yazı:  Elle Yük Taşıma İşlerinde Güvenlik

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları, örnek dokümanlar, İSG dünyasından yenilikler ve haberler için e-posta grubuna abone olabilirsiniz !

Kimler Neler Demiş?

Bir Yorum Yazın

  Subscribe  
Bildir