iş güvenliği uzmanlığı

Yangın Merdiven Çeşitleri ve İmalatı

Çok sayıda yangın merdiveni türü vardır. Ancak görevleri her zaman aynıdır: eğimleri kolay ve rahat bir şekilde aşmak. Bir merdivenin şekli ve yapısı, kurulum yerine, istenen işleve ve mevcut alana bağlı olarak değişir. Merdivenleri planlarken, merdivenlerin kullanımına bağlı olarak farklı boyut gereksinimleri olan mevcut merdiven inşa standardı ve ilgili devlet bina kodlarından gelen düzenlemeler her zaman dikkate alınmalıdır.

Merdiven Malzeme Çeşitleri

Ağırlıklı olarak kullanılan malzemeye göre farklılık gösterirler. Modern merdiven yapımında, malzemeler genellikle uygunluklarına ve tasarım avantajlarına bağlı olarak birleştirilir. Böylece terim daha sonra destekleyici yapıya dayanır. Biri ayırt eder:

  • Ahşap merdivenler
  • Çelik merdivenler
  • Beton merdivenler
  • Steintreppen
  • Tuğla merdiven
  • Cam şeritler

Bir yangın merdiveni, genellikle bir binanın dışına veya bazen de içine, ancak binanın ana alanlarından ayrı olarak monte edilen özel bir acil çıkış türüdür. 

Yangın Merdivene Dair Herşey!

Yangın merdiveni genellikle apartmanlar gibi çok katlı konut binalarında bulunur. Geçmişte, kentsel alanlardaki tüm yeni inşaatlar için yangın güvenliğinin önemli bir yönüydü; daha yakın zamanlarda, ancak, yaygın kullanımdan düştüler. Bunun nedeni, yangın dedektörlerini, daha iyi iletişim ve yangın merdivenli merdivenli kamyonların erişimidir. Daha da önemlisi yangın sprinklerlerini içeren teknolojik olarak gelişmiş yangın söndürme ekipmanlarını içeren iyileştirilmiş bina yönetmelikleridir. Ardan yangın firması her türlü yangın merdiveni için son teknoloji olan ekipmanları kullanmaktadır.

Yangın Merdiveni Çeşitleri

Düşen Merdiven;  Düşen merdivenler en iyi yangın kaçış ekipmanlarından biridir. Orta ila küçük apartman komplekslerinde yangın acil durumlarında yaygın olarak kullanılırlar. Bu tür merdivenler kalıcı olarak sabitlenir ve herkesin kullanabilmesi için güvenli ve sağlamdır. Düşen merdiven genellikle pencereye yakın monte edilir, böylece acil bir tahliye sırasında kolayca kullanılabilir.

Dengeli Merdivenler; Denge merdiveni, acil bir dönemde bina sakinlerini korumak için yaygın olarak kullanılan yaygın bir yöntemdir. Genellikle okullarda ve küçük binalarda görülür. Dengeli merdiven, bina sakinlerini yangın merdiveninden çıkan istenmeyen ziyaretçilerden korumak için kullanılan yaygın bir yöntemdir ve bir makara sistemi ile çalıştırılır.

Kazboynu Merdiven; Bu tip merdiven binanın yan tarafına takılır ve yangın kapıları kullanılarak bölümlere ayrılmış olmasına rağmen bazen binanın bir parçasıdır. En üst kattan en alt kata kadar uzanır ve genellikle yüksek binalarda bulunur . Önceki merdivenlerle karşılaştırıldığında, Deveboynu merdiveni biraz karmaşıktır ve kullanımı zordur.

Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın merdiven imalatı görsel olarak binanın estetiğini bozmayacak şekilde imal edilmesi önemli bir husustur. Yağmur, kar, soğuk, sıcak, rüzgar gibi dış etkenlerin dikkate alınması ve bu şekilde üretim yapılması oldukça önemlidir. Bu şartlar dikkate alınmadan imalat yapılırsa; bu şekilde kazalara sebebiyet verecekleri aşikardır. Bu nedenle firmamız tüm bu hususları dikkate alarak yangın merdiveni imalatı yapmaktadır. 

Z tipi yangın merdiveni imalatı profesyonel kadromuz ve ustalarımız tarafından üretim koşullarına uygun olarak yapılmaktadır. Okullarda, dersliklerde, hastanelerde, iş merkezlerinde ve apartmanlarda yangın merdiveni bulundurulması zorunludur.

Yangın merdiven imalatı ile hayatınızın kontrolünü elinize almak, başkalarının hayatını korumak ve güvenliği sağlamak için büyük bir adım atmış olacaksınız. Bu şekilde yangın, sel, deprem gibi afetlere karşı korunmuş olacak ve bu tür afetlerden uzak durma fırsatına sahip olacaksınız. Bunun bilincinde hareket eden firmamız da; yangın merdiveni imalatı bulunması gereken tüm detayları dikkate alarak bu alanda imalat yapmaktadır. 

Bu sayede binalarınızda güvenliğin sağlanması adına Z tipi yangın merdivenleri prosedürlere uygun olarak üretilmekte ve sizlere sunulmaktadır. Yangın merdivenleri alanında uzman ustalarımız tarafından sağlam ve uzun ömürlü olarak üretilmektedir. Bu konuda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

E-posta listesine abone olun
İş sağlığı ve güvenliği alanında gelişmeler, haberler ve bültenler e-posta adresinize gelsin.
İstediğiniz zaman listeden çıkabilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsiniz
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size daha iyi hizmet sunmak için "çerezleri" kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin verdiğini kabul etmiş sayılıyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi